Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/t/twodo/www/hackthecrisis.cz/wp-includes/post-template.php on line 317
Společně proti COVID krizi: Zapojte se do hackathonu a pomozte Česku! | Hack the Crisis

Společně proti COVID krizi: Zapojte se do hackathonu a pomozte Česku!

11.4.2020

Víc než kdy jindy potřebuje naše země odvážné nápady a schopné lidi, kteří se nebojí výzev. Virtuální hackathon Hack the Crisis propojuje právě takové lidi se zástupci veřejného i soukromého sektoru s cílem odstranit bariéry a porazit krizi jednou provždy. Nejužitečnějším projektům zajistí finance, mentoring nebo volné kapacity tam, kde jsou potřeba. 

Propojujeme to nejpotřebnější z obou světů 

Mobilní aplikace reagující na mimořádnou situaci, 3D tisk a rychlá výroba nedostatkového zboží, například plicních ventilátorů nebo ochranných pomůcek. To jsou jen některé příklady toho, jak jednotlivci i firmy pomáhají nejen v době mimořádných opatření a výzev, které s sebou koronavirus přináší. 

Mohou se však stát, kraje, univerzity, firmy a asociace potkat s cílem urychlit realizaci těchto projektů v boji proti koronaviru? Mohou! Právě proto se zrodil hackathon Hack the Crisis, který spouští CzechInvest ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a platformou Spojujeme Česko

Dva světy – veřejný i soukromý – v rámci hackathonu nabídnou projektům pomoc formou finanční podpory státu či propojením s mentory z ministerstev, státních agentur, firem, oborových asociací a sdružení nebo akademické sféry. 

Jak to funguje v praxi? 

Díky partnerům zapojeným v hackathonu vám dokážeme pomoct s odstraněním překážek na cestě k úspěšné realizaci nápadu. Pokud například vaší firmě chybí IT expert, pomůžeme vám takového experta na projekt sehnat. 

  • Do projektu se zapojilo přes 25 partnerů od technologických gigantů jako Microsoft, Amazon AWS, Google nebo IBM až po přední akademické instituce. 

Vzhledem k tomu, že stojíme na pomezí státní a soukromé sféry, máme kontakty na investory, malé a střední podniky, startupy, ale i na různé instituce a osoby napříč státní správou. Proto jsme například schopni pomoci urychlit proces certifikace produktu, jako se nám to podařilo v případě ochranné polomasky CIIRC ČVUT. 

Jak hackathon probíhá a jak se zapojit? 

Hackathon díky spolupráci s krizovým štábem ČR sdílí konkrétní seznam potřeb, které jsou pro naši zemi nyní prioritní, například vývoj léku a vakcín, distanční vzdělávání, doručovací služby nebo pomoc živnostníkům s dopady koronavirové krize. Kompletní seznam těchto potřeb najdete na našich stránkách

Firmy se do hackathonu mohou zapojit tak, že pošlou své návrhy projektů přes jednoduchý online formulář. Ten následně vyhodnotí porota, tzv. idea board složený z řad expertů, zástupců akademické sféry a státní správy s přímým napojením na ústřední krizový štáb, který mapuje priority a potřeby státu. 

A co se bude dít pak? 

  • Reakci na svůj projekt dostanete už do 48 hodin po zaslání přihlášky
  • Pokud projekt dostane zelenou, spojíme vás se zástupci týmu, kteří vám pomohou zajistit výpočetní kapacity, poradenství, finanční podporu nebo propojení se zástupci dalších firem a státu
  • Zároveň se postaráme o vyřizování potřebné administrativy tak, abyste se mohli naplno věnovat svému projektu.

Pomozte nám napsat příběh se šťastným koncem

Máte nápad, který reaguje na koronavirovou krizi, ale nevíte, jak sehnat finance nebo potřebné experty? Přihlaste se do hackathonu Hack the crisis a získejte silné spojence v boji proti společnému nepříteli, který ohrožuje svět kolem nás. 

Těšíme se na nápady a projekty všech, kteří jakýmkoliv způsobem bojují nebo chtějí pomoc s bojem proti onemocnění Covid-19!

Provozuje: CzechInvest & Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ve spolupráci: Ministerstvo zdravotnictví, Úřad vlády ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR

Kontaktovat nás můžete na: hackathon@czechinvest.org
Created by TwoDo