Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/t/twodo/www/hackthecrisis.cz/wp-includes/post-template.php on line 317
78 přihlášených za 11 dní. Češi řeší sociální izolaci důchodců i vzdělávání na dálku | Hack the Crisis

78 přihlášených za 11 dní. Češi řeší sociální izolaci důchodců i vzdělávání na dálku

17.4.2020

Hackathon Hack the Crisis spojuje nejinovativnější projekty s mentory a firmami, které chtějí v době krize nabídnout svou pomoc. Za prvních 11 dní se do projektu přihlásily desítky zajímavých iniciativ. Toto vám o nich můžeme prozradit! 

První vlaštovky

Přihlášené projekty nejčastěji řeší ekonomické dopady krize (predikce, zaměstnanost, a podobně), problematiku sociální izolace a komunikaci na dálku. Další se věnují informovanosti a nabízí způsoby hromadného oslovení obyvatelstva. 

Nápady se týkají například sociální izolace důchodců, možnosti online komunikace. Jiné chtějí pomáhat s nastartováním podnikání nebo vzděláváním dětí, které zůstávají doma.

Mezi přihlášenými jsou i projekty, které využívají nejnovější technologie, například virtuální realitu. Další oblast, které se projekty často věnují, je ochrana lidí (ochranné materiály, nanotextilie) a diagnostika (zrychlení PCT testů, telemedicína).   

Do hackathonu se hlásí mix firem a jednotlivců ze všech oblastí (hardware, software i služby). Dělá nám radost, že zajímavé projekty každým dnem přibývají.

V jaké fázi projekty jsou? 

Do dalšího kola se po přihlášení dostaly dvě třetiny projektů, kterým se nyní bude věnovat tzv. angel mentor. Mentor s tvůrcem projektu probere, s čím konkrétně potřebuje pomoci a bude s ním dlouhodobě spolupracovat při samotné realizaci. 

Projekt dále získá zpětnou vazbu expert boardu. Úkolem hodnotitelů (kterými jsou zástupci ministerstev, firem a akademické sféry) je posoudit přínos a životaschopnost projektu z hlediska soukromého i veřejného sektoru. Expert board poté rozhodne o dalších zdrojích podpory projektu, například finanční. 

Průběh hackathonu a nejčastější otázky jsme popsali na našem webu. Přečtěte si víc.

Hledají se mentoři: Přihlaste se k nám! 

IT experti, marketingoví specialisté a investoři. Pomocnou ruku nám nabídla už více než stovka mentorů, které budeme postupně představovat na našem webu. Mentory do hackathonu nadále přijímáme, zejména v oblasti medicíny

Máte zájem se do hackathonu přihlásit a stát se mentorem? Dejte nám o sobě vědět

Provozuje: CzechInvest & Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ve spolupráci: Ministerstvo zdravotnictví, Úřad vlády ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR

Kontaktovat nás můžete na: hackathon@czechinvest.org
Created by TwoDo