Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/t/twodo/www/hackthecrisis.cz/wp-includes/post-template.php on line 317
Prusa Research nyní pomáhá projektům z hackathonu! | Hack the Crisis

Prusa Research nyní pomáhá projektům z hackathonu!

24.4.2020
Zdroj: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Firma Prusa Research před měsícem rychle reagovala na nedostatek ochranných pomůcek a začala ve velkém vyrábět ochranné štíty. Nyní se tato akční parta lidí rozhodla pomoci projektům přihlášeným do hackathonu Hack the Crisis.  

Prusa Research a PrusaLab podávají pomocnou ruku projektům přihlášeným do hackathonu Hack the Crisis, který se snaží zdůraznit myšlenku nutnosti spojení sil napříč státní a soukromou sférou. 

Otevřená dílna PrusaLab, vybavená 3D tiskárnami, lasery, CNC frézkou a dalšími nástroji a technologiemi, nabídla své prostory pro prototypování a pomoc vývojářům hardwaru i softwaru a tým z Prusa Research je připraven radit a pomáhat tvůrcům projektů hackathonu. 

Josef Průša založil Prusa Research v roce 2012 a od té doby firma dokázala vyvinout jedny z nejlepších 3D tiskáren světa. Aktuální krize ukázala jaké výhody může technologie 3D tisku mít.  Rychlý návrh, blesková distribuce modelu do celého světa a schopnost výroby produktu u každého vlastníka tiskárny jsou těmi hlavními. V této chvíli je již 100 tisíc ochranných štítů z Průšovy tiskové farmy u lékařů, záchranných jednotek nebo ošetřovatelů v domovech důchodců. 

Zdroj: ARO České Budějovice

Spolu s dalšími předními technologickými firmami spolupracuje Prusa Research také s iniciativou COVID19CZ, na kterou se postupně nabaluje komunita dobrovolníků a nadšenců ochotných pomoci. Společně ukazují, jak data a technologie pomáhají šíření nákazy zpomalit a minimalizovat její následky. 

Děkujeme Prusa Research a Prusa Lab a těšíme se na nové projekty, kterým se budeme snažit společně pomoci! 

Provozuje: CzechInvest & Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ve spolupráci: Ministerstvo zdravotnictví, Úřad vlády ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR

Kontaktovat nás můžete na: hackathon@czechinvest.org
Created by TwoDo