Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/t/twodo/www/hackthecrisis.cz/wp-includes/post-template.php on line 317
Kaleido umožní důchodcům virtuálně cestovat | Hack the Crisis

Kaleido umožní důchodcům virtuálně cestovat

11.5.2020

Může virtuální realita vyřešit izolaci seniorů, kterým chybí kontakt s venkovním světem? Kaleido věří, že ano. Skrze virtuální realitu chce seniorům zdarma doručit cestovatelské zážitky až do pokoje. 

Virtuální výlety pomohou překonat měsíce v izolaci 

Seniorům v domovech dlouhodobě chybí venkovní svět, hlavně těm upoutaným na lůžko. Díky projektu Kaleido jim však budou pečovatelé moci dopřát cestovatelské zážitky přímo v jejich pokojích

“Náš nástroj nabízí pohltivé výlety ve virtuální realitě, které pomohou seniory rozhýbat, přispějí ke zpomalování nástupu demence a hlavně babičkám a dědečkům v domovech zvednou náladu a pomohou jim překonat tyto těžké týdny a měsíce,” vysvětluje Marek Háša, spoluzakladatel Kaleida, které je jedním z projektů v hackathonu Hack the Crisis. 

S virtuální realitou si teď poradí i vaše babička 

U našich vlastních dědečků a babiček jsme si dlouhodobě všímali, jak moc jim chybí poznávání nových míst a navštěvování těch dobře známých,” vypráví Marek příběh vzniku Kaleida. 

Desítkám tisíc seniorů v pečovatelských zařízeních přitom podle něj nechybí jen cestování, ale obecně venkovní svět, což během pandemie a nutné izolace platí dvojnásob. Marek se aplikací nových technologií ve zdravotnictví a sociálním sektoru zabývá dlouhodobě: 

“Virtuální realita má skvělý potenciál pro podporu těla i ducha a zkvalitnění sociální péče, vytvořit VR výlety šité seniorům na míru se proto zdálo jako ideální řešení.” 

S pandemií pak význam projektu Kaleido výrazně vzrostl – právě teď totiž domovy potřebují každý takový nástroj jako sůl. 

Virtuální brýle pro domovy důchodců: Zapojte se taky! 

Kaleido si Marek se svým týmem původně představoval jako finančně nezávislý produkt. Malý měsíční příspěvek od domovů by jim umožnil vytvářet nové funkce a připravovat další a další výlety. Pandemie ale Kaleido úplně zamrazila

“Abychom domovům pomohli překonat toto náročné období s úsměvem na rtech, transformovali jsme Kaleido do charitativního projektu – skrze crowdfunding se snažíme doručit domovům po celém Česku virtuální cestování úplně zdarma,” říká Marek. 

Projekt můžete podpořit na HitHitu – za vybrané prostředky bude možné pro domovy důchodců nakoupit VR brýle a zabezpečit pro ně aplikaci, která umožní vydat se na virtuální výlet. 

Pomozte nám psát příběhy se šťastným koncem

Kaleido se přihlásilo do našeho hackathonu, díky kterému získalo podporu mentorů a užitečné kontakty. Projekt tak mohli výrazně posunout:

 “Hackathon CzechInvestu vnímáme jako online inkubátor či akcelerátor. Věděli jsme, že bychom projekt bez takové podpory za současné situace dotáhli k realizaci jen velmi těžko. Hackathon už nám přinesl celou řadu velmi plodných konzultací, užitečné kontakty a rady ohledně dalšího financování.”

Máte nápad, který reaguje na koronavirovou krizi, ale nevíte, jak sehnat finance nebo potřebné experty? Přihlaste ho do hackathonu Hack the crisis a získejte silného spojence v boji proti společnému nepříteli.

Provozuje: CzechInvest & Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ve spolupráci: Ministerstvo zdravotnictví, Úřad vlády ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR

Kontaktovat nás můžete na: hackathon@czechinvest.org
Created by TwoDo