Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/t/twodo/www/hackthecrisis.cz/wp-includes/post-template.php on line 317
Virtuální jednotka intenzivní péče připraví zdravotníky na krizové situace | Hack the Crisis

Virtuální jednotka intenzivní péče připraví zdravotníky na krizové situace

14.5.2020

Projekt vývojářů ze studia Virtual Lab umožní školit zdravotnický personál, tak aby byl připraven na práci na JIP, aniž by tam musel vstoupit. Lékaři a sestry budou moci ve virtuální realitě bezpečně trénovat techniky, které zachraňují životy pacientů. 

Vítejte na virtuální jednotce intenzivní péče

Virtual Lab se do hackathonu Hack the Crisis přihlásil s aplikací, která umožní bezpečné zacvičení zdravotnického personálu ve virtuální realitě

Aplikace umožňuje trénink odpovídající reálnému provedení zákroku, například při zástavě dýchání. 

  • Zdravotním sestrám pomůže získávat jistotu a zručnost například při obsluze techniky
  • Začínající lékaři v ní mohou trénovat svou práci a snížit tak riziko při reálné operaci 

Nápad na projekt vznikl jako odpověď na vyjádření několika primářů z JIP v médiích během pandemie COVID-19, že největším potenciálním problém nebude přístrojové vybavení a počty lůžek, ale obsluhující personál, jelikož zdravotní sestry na JIP mají radikálně jiné znalosti a dovednosti než sestry z běžných oddělení. 

Při tréninku ve VR nehrozí riziko nákazy 

K proškolení stačí virtuální brýle a aplikace, která věrně kopíruje prostředí JIP včetně přístrojů a stav pacientů pozitivních na COVID-19. Výhodou  je, že trénink může probíhat kdekoli, a proto nehrozí žádné riziko nákazy anebo jejího zavlečení. 

Prožitek ve virtuální realitě je podle vývojářů z Virtual Labu stejný, jako kdybychom ho prožívali ve skutečnosti. 

Cílem vývojářů je, aby byla aplikace k dispozici v každé nemocnici 24 hodin denně 7 dní v týdnu, tak aby mohl být personál připravený na nárůst hospitalizací na Jednotce intenzivní péče. 

O spolupráci již projevila zájem Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity. 

Máte nápad, který pomůže porazit krizi? Přihlaste ho k nám! 

Pracujete na projektu, který řeší zdravotnické nebo jiné dopady koronavirové krize? Přihlaste ho do našeho hackathonu a přidejte se k těm, kteří neúnavně bojují za Česko. 

Proč se přihlásit? Díky spolupráci se stovkami zajímavých mentorů a firem vás dokážeme propojit se správnými lidmi, kteří váš nápad posunou od představy k realitě a pomohou odstranit překážky, které vám leží v cestě. 

Provozuje: CzechInvest & Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ve spolupráci: Ministerstvo zdravotnictví, Úřad vlády ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR

Kontaktovat nás můžete na: hackathon@czechinvest.org
Created by TwoDo