Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/t/twodo/www/hackthecrisis.cz/wp-includes/post-template.php on line 317
Chronoroboti v akci: Světově unikátní projekt ČVUT se učí předpovídat fronty | Hack the Crisis

Chronoroboti v akci: Světově unikátní projekt ČVUT se učí předpovídat fronty

18.5.2020

Vědci z laboratoře chronorobotiky ČVUT nasazují do boje proti šíření koronaviru umělou inteligenci. Přichází se světově unikátním projektem FreMEn contra COVID, který vychází z předpokladu, že virus se šíří tam, kde se koncentrují lidé.

Nebojsa poradí, kdy vyrazit do města

Nabízí aplikaci ‘Nebojsa’ schopnou předpovídat vznik davů a front v konkrétních místech na několik dní dopředu. Díky tomu, si může každý zjistit v jakou dobu je na daném místě nejvíce lidí a nutnou pochůzku podle toho naplánovat

Pro předpovědi budou použity algoritmy nasazované a ověřené v sociální robotice. Nástroj bude založen na kombinaci prostoročasových modelů používaných v inteligentní robotice s modely rizika nákazy.

Aplikace sbírá data anonymně

Výhodou je, že aplikace chrání soukromí uživatele. Se sběrem dat mohou pomáhat pouze zájemci anonymně skrz aplikaci FreMEn Explorer.Čím více zájemců se do projektu zapojí, tím přesnější předpovědi budou. 

Máte nápad, který pomůže porazit krizi? Přihlaste ho k nám! 

Pracujete na projektu, který řeší dopady koronavirové krize? Přihlaste ho do našeho hackathonu a získejte podporu zajímavých mentorů, firem i veřejného sektoru. 

Provozuje: CzechInvest & Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ve spolupráci: Ministerstvo zdravotnictví, Úřad vlády ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR

Kontaktovat nás můžete na: hackathon@czechinvest.org
Created by TwoDo