Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/t/twodo/www/hackthecrisis.cz/wp-includes/post-template.php on line 317
Krotitelé kyberzločinu: GREYCORTEX zdarma pomůže nemocnicím | Hack the Crisis

Krotitelé kyberzločinu: GREYCORTEX zdarma pomůže nemocnicím

19.5.2020

Po útoku na Fakultní nemocnici v Brně pomáhají s řešením kybernetické bezpečnosti a nabízí pomoc zdarma všem nemocnicím. Seznamte se s firmou GREYCORTEX, kterou společně s našimi partnery podporujeme v rámci hackathonu Hack the Crisis. 

Koronavirová krize přeje kyberzločinu

České nemocnice čelí krizi nevídaných rozměrů a potřebují se naplno věnovat pacientům. V ohrožení je však i jejich kybernetická bezpečnost: jsou totiž pod palbou častějších útoků. 

Fakultní nemocnice v Brně například v březnu čelila napadení počítačů, kvůli kterému musela odložit všechny plánované operace a akutní pacienty převážet jinam. 

V době, kdy nemocnice potřebovala provádět testování odběrů u pacientů s podezřením na koronavirus, byl její provoz ochromen. 

Na pomoc přispěchala brněnská firma GREYCORTEX a ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví iniciovala založení Akčního výboru kybernetické bezpečnosti

Společnost GREYCORTEX vyvíjí systém, který dokáže detekovat pokročilé kyberbezpečnostní hrozby pomocí umělé inteligence, strojového učení a zpracování velkých dat. Dokáže tak rozpoznat i bezpečnostní hrozby, které tradiční nástroje často nezachytí. 

„Chceme pomáhat nemocnicím, aby mohly dělat svoji práci a zejména za současné situace bojovat s koronavirem (tedy virem biologickým) a nemusely řešit nákazu viry počítačovými, tedy těmi, které se skládají z jedniček a nul, ale jsou stejně nebezpečné jako ty biologické.

A protože aktivita kybernetických kriminálníků v souvislosti s pandemií vzrůstá, rozhodli jsme se nemocnicím okamžitě nabídnout bezplatnou pomoc a přihlásit se do projektu Hack the Crisis, abychom mohli společně pomáhat i do budoucna“, 

Petr Chaloupka, CEO a spoluzakladatel společnosti GREYCORTEX

Bojujeme společně

V rámci hackathonu Hack the Crisis chceme firmu GREYCORTEX a její iniciativu podpořit. Společně s našimi partnery se snažíme oslovit co nejvíce nemocnic, aby se příklad z Brna nemusel opakovat a zdravotnický personál mohl nerušeně vykonávat svou práci. Projekt koordinuje náš partner, inovační agentura JIC. 

Víte o nemocnici, která potřebuje pomoct s kybernetickou bezpečností? Napište na info@greycortex.com nebo zavolejte na telefonní číslo + 420 724 634 755. 

Máte nápad, jak porazit krizi? Zapojte se!

Hackathon Hack the Crisis vznikl, aby firmám jako GREYCORTEX pomohl v jejich boji proti koronavirové krizi. Projektům nabízíme pomoc se zajištěním finanční podpory státu, propojujeme je se zkušenými mentory a partnery a pomáháme urychlit realizaci nápadů, které naše země potřebuje. 

Přihlaste se do hackathonu a bojujte spolu s námi! Zpětnou vazbu na svůj projekt od nás dostanete do 48 hodin od přihlášení. 

Provozuje: CzechInvest & Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ve spolupráci: Ministerstvo zdravotnictví, Úřad vlády ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR

Kontaktovat nás můžete na: hackathon@czechinvest.org
Created by TwoDo