Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/t/twodo/www/hackthecrisis.cz/wp-includes/post-template.php on line 317
Dovolená doma: Projekt ExploreCzech křísí turistický ruch v Česku | Hack the Crisis

Dovolená doma: Projekt ExploreCzech křísí turistický ruch v Česku

27.5.2020

Vzkřísit turistický ruch v České republice díky domácím turistům chce firma SmartGuide. Přichází z projektem ExploreCzech, v rámci kterého představuje řešení pro letošní dovolenou. 

Průvodce doporučí málo navštěvovaná místa

Většinu zahraničních zemí a exotických destinací budou muset letos Češi v důsledku epidemie koronaviru oželet. Namísto toho mohou cestovat po České republice a užívat si populárních turistických památek bez zahraničních turistů.

Projekt ExploreCzech chce usnadnit výběr mezi stovkami destinací v ČR prostřednictvím atraktivního audioprůvodce a inspirovat tak Čechy k poznání vlastní země.

Na základě dat o pohybu osob navíc doporučí méně navštěvovaná místa, což sníží riziko druhé vlny epidemie koronaviru, a zároveň podpoří místa a regiony, které to nejvíce potřebují.

Chytrá karanténa

„Uvažujeme také o propojení se systémem chytré karantény. Pokud detekujeme na základě přesných geolokačních dat, že se turista vyskytl v místě a čase, kde byla potvrzena nákaza, můžeme uživatele na tuto skutečnost upozornit pomocí „push notifikace”, aniž by musel kdokoli poskytovat jakákoli osobní data,” vysvětluje CEO Jan Doležal.

Provozuje: CzechInvest & Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ve spolupráci: Ministerstvo zdravotnictví, Úřad vlády ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR

Kontaktovat nás můžete na: hackathon@czechinvest.org
Created by TwoDo